Pneuservis, prodej moto pneu a pneu Plzeň | Pneu Hájek Plzeň
0 ks produktů za 0 Kč
Nákupní košík

Defekt motopneu?

 

Defekt na motopneu je jistě nepříjemná věc. Jak ale takovému defektu předejít, nebo jak postupovat? V tomto článku pro Vás máme několik typů!

    

 

 

 č.7

 

Štěrk, sklo, hřebíky, šrouby, obrubníky a další ostré předměty jsou velmi častou příčinou defektu pneumatiky, kterou ovšem nelze ve vyšších rychlostech příliš ovlivnit. V případě projíždění staveništěm, kde je vysoká pravděpodobnost výskytu ostrých předmětů, lze riziko průpichu snížit zvýšenou opatrností a nepřetržitým sledováním povrchu před sebou. Pozor dejte také při průjezdu zastavěnou oblastí v době oslav, festivalů, Velikonoc a různých akcí, kdy hrozí zvýšené riziko rozbitého skla na vozovce. Účinnou prevencí proti proražení je samozřejmě také pořízení kvalitních pneu a jejich pečlivá údržba.

Porušení pravidel používání pneumatik na motorku

I ty nejkvalitnější a nejodolnější pneumatiky jsou náchylné k defektu, pokud nejsou dodržována pravidla předepsaná výrobcem i zákonem. Mezi nejčastější pochybení patří špatný tlak v moto pneu a vzorek sjetý na méně než 1,6 mm hloubky. Vystavujete se nejen nebezpečí proražení pneumatiky a úrazu při pádu, ale také vysoké pokutě a v neposlední řadě vám pojišťovna neproplatí způsobenou škodu.

Stáří pneumatiky na motorku

Každá pneumatika, i ta na motorku, má omezenou životnost, a to i v případě, že není používaná. Kromě běžného opotřebení u ní totiž dochází k chemických a fyzikálním procesům. Při koupi se ujistěte, že nové pneumatiky nebyly vyrobeny dříve než před pěti lety. 

Když už dojde k defektu pneumatiky

Defekt pneumatiky vás může překvapit kdekoli, kdykoli a za každého počasí. Prevence je základ, ale připravenost je ještě důležitější. Ve výbavě každého motorkáře by proto neměla chybět opravná sada na motopneumatiky, díky které jednoduše přes ventilek zalepíte průpich a dofouknete pneumatiku minikompresorem připojeným k baterce motocyklu. Je třeba pamatovat na to, že zalepení průpichu je nouzové řešení pro bezpečné dojetí do cíle, kterým by měl být pneuservis. Dalším používáním poškozené moto pneu se vystavujete nebezpečí, proto by mělo neprodleně následovat pořízení nových moto pneumatik.

 

MOTO opravná sada Slime

 

 
  • Nově v Našem sortimentu pneumatiky značky Lassa

    Od nového roku jsem zařadily do Našeho Sortimentu pneumatiky značky LASSA u kterých je možnost při nákupu celé sady je 5 let plná záruka na neopravitelné poškození

    detail novinky

Buďte v obraze!

Zadejte svůj e-mail a my vás budeme informovat o novinkách a výhodných akcích.

 

    Pneumatiky Lassa    Pneumatiky Falken    Pneumatiky Pirelli    Pneumatiky Michellin    Pneumatiky Sava    Pneumatiky Sebring    Pneumatiky Nokian    Pneumatiky Sumitomo