Pneuservis, prodej moto pneu a pneu Plzeň | Pneu Hájek Plzeň
0 ks produktů za 0 Kč
Nákupní košík

Snímače tlaku v pneumatikách

Vážení zákazníci, jak někteří z Vás možná víte, tak 1.11.2014 vyšel v platnost nový zákon o snímání tlaku v pneumatikách tzv. TPMS ( tyre pressure monitoring system ) u vozidel do 3,5 tuny. Tímto systémem bude vybaveno každé nové vozidlo, které opustí výrobní linku. Systém TPMS je brán jako aktivní bezpečnostní prvek. Pokud si tedy koupíte nové vozidlo a budete chtít zkompletovat další sadu kola ( Alu nebo Plechové ) kola musí být tímto systémem vybavena. Na stanicích technické kontroly, na kterou pojedete cca za 4 roky a nebude systém TPMS aktivní, jde o vážnou závadu a vozidlo bude nezpůsobylé pro další jízdu. Pokud máte podhuštěná kola má to i velký vliv na spotřebu paliva. Pro zajímavost Vám upřesníme procentuální výsledek pří špatně nahuštěných pneumatikách:

o 0.2 bar - o 1 % vyšší spotřeba na 100 km

o 0.4 bar - o 2 % vyšší spotřeba na 100 km

o 0.6 bar - 4 % vyšší spotřeba na 100 km

o 0.8. bar - 8 % vyšší spotřeba na 100 km

Jsou 4 základní důvody kdy Vám bude systém zaručí bezproblémovou jízdu

1- BEZPEČNOST - Detekce defektu do 1 minuty, nebo při poklesu tlaku o 15%

2- JÍZDNÍ VLASTNOSTI - Stabilita vozidla při správném tlaku v pneumatikách

3-FINANČNÍ ÚSPORA- Málo nahuštěné pneu = vyšší spotřeba

4-ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ - Nižší emise

Každý snímač tlaku je vybaven baterií. Životnost baterie ve snímači je cca 5 - 8 let. Při každé výměně pneu ( týká se hlavně těch, kteří druhou sadu kol nemají ) je dobré měnit některé díly ventilů a to hlavně PŘEVLEČNOU MATKU VENTILU, VLOŽKU VENTILU, GUMOVÉ TĚSNĚNÍ. Výměnou těchto komponentů předejdete případnému poškození celého ventilu. Týká se to hlavně po ukončení zimní sezony, kdy jsou ventily nachylnější z důvody posypové soli na silnicích, protože některé ventily jsou vyrobeny z  hliníkovu. Naše firma Pneu Hájek má vyškolený personál jak na montáž senzorů, diagnostiku tak i na jejich údržbu. Další upozornění se týká vozidel, které nejsou vybaveny rezervním kolem, ale pouze opravnou sadou. Některé opravné sady nejsou s těmito senzory kompatibilní a obsažené složky v opravné sadě mohou senzory velice vážným způsobem poškodit.

 

 

 

 

Důležité upozornění :

Pokud máte tyto senzory na vozidle instálovány už od výrobce nezapomeňte o nich při výměně pneumatik informovat naše mechaniky.

  • Nově v Našem sortimentu pneumatiky značky Lassa

    Od nového roku jsem zařadily do Našeho Sortimentu pneumatiky značky LASSA u kterých je možnost při nákupu celé sady je 5 let plná záruka na neopravitelné poškození

    detail novinky

Buďte v obraze!

Zadejte svůj e-mail a my vás budeme informovat o novinkách a výhodných akcích.

 

    Pneumatiky Lassa    Pneumatiky Falken    Pneumatiky Pirelli    Pneumatiky Michellin    Pneumatiky Sava    Pneumatiky Sebring    Pneumatiky Nokian    Pneumatiky Sumitomo