Pneuservis, prodej moto pneu a pneu Plzeň | Pneu Hájek Plzeň
0 ks produktů za 0 Kč
Nákupní košík

Jak připravit motocykl na letní sezónu?

Už se to pomalu, ale jistě blíží !

Nemůžete se dočkat až nastartujete a projedete své jednostopé miláčky? Určitě se na tento okamžik těšíte, ale co raději nejdříve Váš stroj správně připravit před prvním vyjetím z garáže? Pokud nevíte jak na to, doporučujeme Vám přečíst tento článek s několika užitečnými radami.  

 

Doplnění kapalin

Pokud Vaše motorka stála přes zimu na jednom místě, tak určitě doporučujeme zkontrolovat zda pod ní nejsou skvrny od oleje,brzdové kapaliny, či chladící kapaliny. Jakýkoliv únik se musí vyřešit před první vyjížďkou.  S objednáním do servisu neotálejte. S blížící se sezónou se zmenšuje šance na rychlou opravu! Nedoplnili jste před zimou olej, palivo a další kapaliny? Právě teď je správný čas na to vše napravit. 

Baterie

Nejčastější chybou mnoha motorkářů je zapojená baterie v motocyklu přes zimu bez jakékoliv péče. Baterie bývají většinou vybité a proto je doporučujeme  dobít v nabiječce určené pro daný typ baterie. 

Mazat,čistit

Promazání lanek, zámků, páček a dalších součástek je třeba dělat už po letní sezóně, pokud jste tak neučinili, máte čas to vše ještě teď napravit. I zdánlivě čistá motorka je po zimě zanesená prachem a drobnými částečkami, které mohou mazání znesnadnit. Na čištění a mazání použijte speciální přípravky k tomu určené.

Kontrola řetězu

Velice důležitá a také často opomínaná součást motorky, která je třeba překontrolovat! Kontrola prověšení řetězu probíhá bez zatížení motocyklu spolujezdcem. Parametry průvěsu naleznete v příručce od výrobce.

Pneumatiky

Zkontrolujeme zda pneumatiky nejsou zpuchřelé, nebo příliš opotřebené. V případě, že jsou zpuchřelé a sjeté, tak doporučujeme zvážit koupi nových pneu. Zkontrolujte také tlak v pneumatikách, který by měl odpovídat doporučení od výrobce. Podhuštěné nebo naopak přehuštěné moto pneu negativně ovlivňují jízdní vlastnost. 

Konečná kontrola před vyjížďkou

Abyste měli jistotu, že jste přípravu motorky na sezónu nepodcenili, zkontrolujte ještě stav a tloušťku brzdových destiček, těsnost hadiček, svíčky, kabely, světla a povinnou výbavu. Je-li vše v pořádku, nastartujte a zahřejte motorku. U motocyklů s karburátorem není výjimkou, že se startování podaří až na několikátý pokus.

 č.6A vyjíždíme!!  

Nyní Vám můžeme už jen popřát mnoho ujetých kilometrů v následující sezóně. Buďte hlavně opatrní, protože po zimě je na silnici spousta výmolů,štěrk apod, Doufáme, že jsme Vám tímto článkem pomohli.  S pozdravem Váš tým Pneu Hájek.

 
  • Nově v Našem sortimentu pneumatiky značky Lassa

    Od nového roku jsem zařadily do Našeho Sortimentu pneumatiky značky LASSA u kterých je možnost při nákupu celé sady je 5 let plná záruka na neopravitelné poškození

    detail novinky

Buďte v obraze!

Zadejte svůj e-mail a my vás budeme informovat o novinkách a výhodných akcích.

 

    Pneumatiky Lassa    Pneumatiky Falken    Pneumatiky Pirelli    Pneumatiky Michellin    Pneumatiky Sava    Pneumatiky Sebring    Pneumatiky Nokian    Pneumatiky Sumitomo