Pneuservis, prodej moto pneu a pneu Plzeň | Pneu Hájek Plzeň
0 ks produktů za 0 Kč
Nákupní košík

Opravy a rovnání alu disků

 

 

Rovnání alu disků

Dnešní silnice jsou plné nerovností a výmolů. Stalo se Vám, že jste se svým vozem nebo motocyklem najeli do výmolu a ohnuli jste si alu kolo nebo disk z motocyklu? Nevadí proto jsem tu pro Vás.

Naše firma dokáže alu disk perfektně opravit a není tak potřeba hned shánět nové disky. Pokud máte alu disk ohnutý na vnitřním i vnějším rantlu nebo je jinak deformovaný, tak to také nevadí. Dokážeme si s tím poradit.

Pokud máte alu disky jen lehce naražené cena se pohybuje od 500,- Kč/ks, ale pokud jsou ohnuté až k paprskům, tak je oprava náročnější a cena se pohybuje od 1000,- Kč/ks

Termín zhotovení zakázky:

  • Po domluvě, jsme schopni disky opravit i na POČKÁNÍ  ( během např. několika hodin ), v mimosezóním provozu
  • Při plném provozu v období letní a zimní výměny pneumatik je doba zhotovení zakázky do 1 týdne od převzetí

 

 

Renovace laku alu disků

Chybí Vašim alu diskům lesk a krása nebo jsou jen zašlé po zimě? Nevadí, od toho je tu náš tým, aby je dal do pořádku.

Začal se odloupávat lak? Přivezte nám Vaše kola a my je připravíme na sezonu. Pokud budete chtít mít kola jako nová, tak neváhejte a navštivte náš pneuservis a my se o ně postaráme. Kola určená na pískování  a lakování, nesmí být naražená nebo jinak deformovaná. Pokud jsou disky naražené, ohnuté, prasklé nebo jinak poškozené tak je nejdříve opravíme a až poté nalakujeme.

Vaše alu disky můžeme buď pískovat a lakovat kompletně nebo jen čelní plochu (tzn. plochu, která je vidět při pohledu na alu disk)

Cena nástřiku alu kola začíná na 1000 Kč/ks. Cena vždy závisí na členitosti paprsku a náročností práce na alu discích (cena opravy je pouze orientační). Pro hezká kola doporučujeme nalakovat celou sadu nikoliv jedno. Cenu renovace ovlivňuje také počet paprsků alu disků. Při této opravě je potřeba pneu demontovat z ráfku.

 

Rovnání, leštění, svařování a lakování motodisků

Opravujeme motodisky naražené, ohnuté, prasklé, oloupané i zašlé. Jelikož je oprava motodisku velice náročná, odvíjí se od toho i cena rovnání, lakování a svařování dle provedené práce. Oprava motodisku je cca týdenní záležitostí, stejně jako lakování, svařování a leštění. Pokud nemáte možnost kolo z motocyklu demontovat tak to vůbec nevadí, protože se specializujeme i na motopneuservis.

Pokud přijedete s Vaším motocyklem k nám, není problém disk na opravu demontovat z motocyklu včetně pneumatiky z ráfku a opět ho po opravě zkompletovat a vyvážit. To je ovšem práce, která není započítána do opravy motodisku.

 

Leštění alu disků

Další oprava alu disků, kterou naše firma provádí je leštění čelních ploch a leštění vnějších límců alu disků. Pokud mají Vaše alu disky otrhané hrany, jsou poškrábané nebo zoxidované od soli po zimním provozu a potřebují opravit, tak my jsme tu pro Vás. Dokážeme kola opět oživit a dodat jim zpět původní vzhled. Oprava spočívá v tom, že se původní vrstva kompletně rozleští až do zrcadlového efektu. Rozlešťujeme okraje ráfků, límce ráfků nebo rovnou celou čelní plochu kola.

Není problém ani doleštit jen kousek ráfku, který je např. odřený od obrubníků. Ve finálním stádiu opravy se disky pokryjí novou vrstvou laku, aby byl chráněn leštěný povrch a díky tomu pak vypadají dlouhou dobu jako nová. Lze opravit i dvoudílné ráfky, které se rozeberou a po opravě se přetěsní a znovu smontují. Cena leštění závisí na provedené práci na alu discích a startuje na 800,- Kč/ks (cena opravy je pouze orientační). Při této opravě je potřeba pneu sundat z ráfku.

 

Vaření alu disků

Vaření alu disků je velmi pracná a náročná oprava prasklých disků, která vyžaduje pečlivost, a proto jsme tu pro Vás. Náš odborný tým dokáže prasklý alu disk perfektně opravit a vrátit ho do původního stavu ve kterém byl před poškozením. Prasklý disk bývá vetšinou z tvrdého materiálu, a proto se po průjezdu nějakým výmolem neohne ale rovnou praskne.

Nejčastější se prasklina objevuje napříč celého alu disku, ale v některých případech se objevují i podélné prasklinyPrasklý disk bývá vetšinou z tvrdého materiálu, a proto se po průjezdu nějakým výmolem neohne ale rovnou praskne.

Jak oprava probíhá?

Nejdříve je potřeba alu disk perfektně vyčistit, aby bylo jasné kde se prasklina objevila. Poté se disk mechanicky vybrousí až za konec praskliny a začne se postupně navařovat nový kus materiálu přes celou prasklinu a to do doby než je zcela zaplněna novým kusem.

Jakmile je alu disk zcela zavařený musíme svár dostatečně zabrousit a očistit od vaření a broušení. Alu disk také nastříkáme základovou barvou. Po zaschnutí dobarvíme do původního laku. Cena opravy se pohybuje od 700,- Kč/ks a více, vždy dle pracnosti svařování a místa prasknutí (podélné, příčné). Při této opravě je potřeba pneu demontovat z ráfku

 

Svařování alu disků

Některé alu disky bývají z měkčího materiálu a může se stát, že např. po nehodě se kus alu disku odštípne. Nemusíte hned shánět jiný. Pokud to jde, tak jsme schopni ho dát opět do původního stavu v jakém byl před poškozením.

Svařování alu disků vyžaduje velkou zručnost a oprava je velmi náročná. Po svařování nebo navařování nového kusu alu disku a po začistění svaru alu disk nalakujeme do původní barvy. Při této opravě je potřeba pneu demontovat z ráfku.

 

Pískování a lakování alu disků

Jsou Vaše alu disky zašlé, zaoxidované nebo se z nich oloupala vrstva laku? Přivezte je k nám a my z nich uděláme zase kola nová. Podmínkou pro opravu pískováním a lakováním je, že kola nesmí být odštípnutá, naražená nebo jinak poškozená od nárazu atd. Ale pokud jsou kola nějakým způsobem poškozená dáme je do pořádku také a až poté se opískují a nalakují. Další podmínkou jsou hluboké škrábance a odřeniny na čelní plochách a otrhané rantly alu disků.

Ty se musí nejdříve opravit a perfektně vyčistit, poté se mohou pískovat a lakovat. Pískování je proces, kterým se z alu disků odstraní starý a poškozený lak a poté se může nanášet vrchní vrstva, po které se alu disky ještě nalakují. Délka každého z těchto úkonů záleží na domluvě. Cena těchto úkonů se odvíjí podle náročnost a velikosti kol. Pokud by se prováděly všechny tyto opravy, tak bývají dodací lhůta hotové zakázky zhruba 14 dní.

Cena pískování a lakování se pohybuje od 1000,- Kč/ks (cena nezahrnuje rovnání a opravy čelních ploch od škrábanců a oděrek) od ceny se odvíjí členitost paprsků alu disků a rozsahy opravy alu disků. Při této opravě je potřeba pneu demontovat z ráfku.

 

Úprava středových děr alu disků

Určitě jste se setkali s problémem, že jste si objednali na internetu alu disky podle rozměrů na Vašeho plechového miláčka a nastal problém, že středová díra alu disku byla příliš malá? Nevadí přivezte nám disky a my středovou díru zvětšíme přesně na náboj Vašeho vozu.

Dalším problémem může být když nejdou nasadit středící kroužky, ale i s tím si dokážeme poradit. Upravíme středovou díru, aby pasoval bud přímo na náboj nebo aby se do ní daly zasadit středové kroužky, protože pokud alu disky nesedí na středu náboje budete stále cítit vibrace v řízení, i když budou kola odborně vyvážená.

 

Drobné opravy alu disků

Všichni víme, že dnes se všude instalují někdy dost vysoké obrubníky a kolikrát se při parkování stane, že nechtěně zavadíte kolem právě o vysoký obrubník. Při pohledu na kolo to bije do očí a pro některé z nás je pocit jezdit s jedním kolem takto poškozeným nepřípustné a zvláště u disků, která nejsou zrovna z těch nejlevnějších.

To je důvod navštívit náš pneuservis, kde dáme alu disky opět do podoby, kterou měli jako nové. Jedná se o opravu která trvá v řádu 2 dní a výsledek Vás ohromí.

Při této opravě je potřeba pneu z disku demontovat. Jedná se o opravu na čelní ploše alu disku od hrany až po paprsky. Cena opravy začíná na 350 ,- Kč/ks. Cena vždy závisí na velikosti ráfku, opravované plochy a členitosti paprsků alu disků.

  • Nově v Našem sortimentu pneumatiky značky Lassa

    Od nového roku jsem zařadily do Našeho Sortimentu pneumatiky značky LASSA u kterých je možnost při nákupu celé sady je 5 let plná záruka na neopravitelné poškození

    detail novinky

Buďte v obraze!

Zadejte svůj e-mail a my vás budeme informovat o novinkách a výhodných akcích.

 

    Pneumatiky Lassa    Pneumatiky Falken    Pneumatiky Pirelli    Pneumatiky Michellin    Pneumatiky Sava    Pneumatiky Sebring    Pneumatiky Nokian    Pneumatiky Sumitomo